Opryskiwacz 2500 i 3000 litrów P 326 STANDARD
Opryskiwacze o pojemności zbiornika 2500 i 3000 litrów, to seria opryskiwaczy zaczepianych. Przeznaczone są dla gospodarstw dużych i bardzo dużych, do wykonywania zabiegów ochrony roślin i rozprowadzania płynnych nawozów mineralnych. Obecnie są to największe i najnowocześniejsze modele opryskiwaczy produkowane przez firmę SKOTAREK.
To propozycja dla rolników, którzy oczekują umiarkowanej ceny połączonej z wysoką jakością. Szeroka oferta modeli opryskiwaczy o pojemności 2500 i 3000 litrów, bogate wyposażenie standardowe jak i dodatkowe, to atuty przyciągające nawet najbardziej wymagających klientów.
Opryskiwacze SKOTAREK 2500 i 3000 litrów STANDARD posiadają:
- Trwały i estetyczny polietylenowy zbiornik. W górnej ścianie zbiornika znajduje się duży i wygodny wlew z zamontowanym w nim rozwadniaczem, oraz zbiornik czystej wody do mycia rąk. W dolnej części zamontowano zbiornik czystej wody do przepłukania instalacji cieczowej po zakończonych zabiegach ochrony roślin. Pod zbiornikiem umieszczony jest zawór spustowy. Zbiornik wyposażony jest również we wskaźnik poziomu cieczy.
- Układ jezdny, to rama opryskiwacza zamontowana na jednoosiowym podwoziu z kołami 9,5 x 32 oraz regulowanym rozstawem 1,38 - 1,89 m.
- Wydłużony zaczep skrętny, odpowiedzialny za prowadzenie kół na zakrętach za kołami ciągnika.
- Ramę o solidnej konstrukcji, pokrytą przed korozją powłoką lakierniczą wysokiej jakości (elementy metalowe czyszczone metodą "śrutowania" i malowane proszkowo) została ona sprawdzona podczas wielu lat pracy w trudnych warunkach w kraju jak i za granicą.
- Pompę produkcji własnej o wydajności 200 l/min.
- Zawór sterujący stało-ciśnieniowy.
- Belkę opryskową podnoszoną hydraulicznie (co pozwala na zmianę wysokości jej uniesienia/ zawieszenia podczas jazdy) i składaną ręcznie z samo-poziomowaniem. Elementem roboczym jest siłownik hydrauliczny jednostronnego działania, połączony przy pomocy przewodu wysokociśnieniowego i wtyczki z dowolnym gniazdem układu hydrauliki zewnętrznej ciągnika. Unoszenie belki wymuszane jest hydrauliką, a opadanie następuje pod wpływem ciężaru własnego. Zewnętrzne elementy belki wyposażone są w ślizgi zabezpieczające przed uszkodzeniem podczas prac polowych. Dostępna szerokość belki to 12, 14, 15, 16, 18 i 21 metrów.
Udogodnieniem jest podest z drabinką, ułatwiający napełnienie rozwadniacza środkami chemicznymi i wodą.
Na specjalne zamówienie klienta może być zamontowany:
- komputerowy układ sterowania, pozwalający na utrzymanie stałej dawki cieczy niezależnie od prędkości ciągnika
- układ hamulcowy pneumatyczny
- boczny rozwadniacz środków chemicznych
- belka rozkładana/składana hydraulicznie
- głowice opryskowe 4 pozycyjne
- koła w większym rozmiarze (9,5 x 36 lub 9,5 x 42)